Lektura u nas w auschwitzu Tadeusza Borowskiego

[Głosów:3377    Średnia:4.9/5]
Opowiadanie Tadeusza Borowskiego pod tytułem „U nas w Auschwitzu” opowiada o historii narratora w miejscu, jakim jest obóz koncentracyjny Auschwitz Birkenau. Jest to tekst należący do kanonu lektur, wymagany w szkołach średnich. Warto zaznaczyć, iż ten tytuł należy do serii opowiadań Borowskiego autora i sygnowany jest numerem III.

Jakie wartości płyną z opowiadania?

Opowiadanie oprócz wartości przekazu bezpośredniego, dosłownego – zdecydowanie posiada informacje, które należy odpowiednio zinterpretować.

 • U nas w Auschwitzu to bez wątpienia opowiadanie epistolarne. Można to odczytać po formie wypowiedzi jaką są listy.
 • Istotnym motywem literackim, który nie sposób ominąć to miłość pomiędzy podmiotem lirycznym (Tadeuszem) oraz jego ukochaną
 • Narrator jest zdecydowanie osobą rozdartą, co można zaważyć na podstawie jego zachowania, na które ma wpływ otoczenie, stres i niemoc.
 • Narrator mimo rozdarcia opisanego w powyższym punkcie nadal stara się zachować resztki człowieczeństwa, nie ulega zezwierzęceniu tak jak jego współtowarzysze.

Pobierz U nas w Auschwitzu w formacie PDF

przycisk do pobrania książki u nas w auschwitzu

Śmierć w opowiadaniu jest rzeczą normalną, wręcz masową. W dzisiejszych czasach budzi to wiele emocji związanych z przeżywaniem historii, którą opowiada podmiot liryczny. Warunki w obozie są tragiczne, bez wątpienia można użyć określenia, jakim jest “nieludzkie traktowanie”. Poznaj pełną historię i pobierz U nas w Auschwitzu prosto na swój komputer / telefon czy tablet w PDF – dowiedz się dlaczego opowiadanie pisane listami do dziś jest uważane za podstawę programową przez wielu polonistów i historyków.


Ostatni dzwonek na opowiadanie o Auschwitzu? Obejrzyj streszczenie!

Po przeczytaniu lektury, którą można pobrać w PDF poniżej warto przygotować odpowiednie materiały wymagane do odpowiedniego usystematyzowania wiedzy o opowiadaniu, którego jest  Tadeusz Borowski. Wśród nich znajdzie się zdecydowanie odpowiednie opracowanie oraz plan wydarzeń. Tak spisana wiedza bezsprzecznie zagwarantuje nam powodzenie na egzaminie. Sprawdź i pobierz opowiadanie w PDF już teraz, prosto z serwisu PDF-Online!

2 komentarze
 1. Reply
  Wdzięczny 28 września 2017 at 15:48

  Nieco wolno się pobiera ale poza tym spox jest ogółem. No i dzięx za filmik – przyda się streszczenie dodatkowe do obejrzenia ;p

  Zostaw komentarz o PDF