Lektura Ferdydurke

POBIERZ
Już 1765 osoby pobrały tego Ebooka!
[Głosów:1613    Średnia:4.8/5]

Jesteś fanem dzieł Witolda Gombrowicza? Wersja Ferdydurke PDF już teraz dostępna!

Ferdydurke to polskie dzieło, które wydane zostało przed Drugą Wojną Światową. Pierwsze wydanie ujrzało światło dzienne w 1937 roku i już wtedy uznane zostało za utwór wybitny. Potwierdzają to przełożenia na wiele innych języków oraz mnogość adaptacji i spektakli, które właśnie bazują na genialności tego tytułu. Ferdydurke to powieść metaforyczna, która zaskakuje swoją głębią oraz przekazem. Dzieło charakteryzuje się niesamowitym przekazem oraz obnażeniem największym problemów polskiego społeczeństwa w tamtych latach. Jest to również obowiązkowa lektura szkolna. Jeśli chciałbyś zapoznać się z niesamowitą historią, polecamy Ferdydurke w PDFie, która dostępna jest w perfekcyjnej kopii!

plakat niesamowitej lektury

Niesamowity plakat sztuki pod tytułem “Ferdydurke”

O czym opowiada ta książka?

Jak już wspomnieliśmy, Ferdydurke to powieść metaforyczna, która pod osłoną fabuły przemyca przemyślenia, inne spojrzenie na rzeczywistość oraz obnaża najważniejsze wartości polskich klas społecznych. Cała historia przedstawia nam Józia Kowalskiego – początkującego pisarza. W pewnym momencie odwiedza go duch nauczyciela i przenosi go w czasie do lat gimnazjalnych. Tam bierze udział w tak zwanej infantylizacji młodzieży. Każda kolejna sytuacja w której się znalazł zmusza go do postępowania według ustalonych zasad, które mają na celu uformowanie człowieka. Jeżeli szukasz kompletnej wersji, która nie różni się niczym od oryginału, PDF Ferdydurke gwarantuje szybki i klarowny dostęp do całej książki z każdym fragmentem i podziałem na strony do szybkiego przeglądania pdfa.

przycisk do pobrania

Dlaczego warto poświęcić czas na zapoznanie się z ebookiem Ferdydurke?

Witold Gombrowicz przygotował dla nas niesamowite dzieło, które niestety nie spodoba się każdemu. Czytelnicy na pewno zauważyli jakim stylem autor napisał swój utwór. Często widujemy tutaj ironie, pastisz, wyśmiewanie oraz krytykę. Co więcej, interesująca mieszanka tragizmu z komizmem gwarantuje, że żadna osoba nie przejdzie koło tego tytułu obojętnie. Oddziałuje na nas w niepowtarzalny sposób, co zdecydowanie było celowym zabiegiem Gombrowicza. Jeżeli ciekawi Cię krótsza wersja tego utworu, zobacz poniższe streszczenie Ferdydurke dostępne w serwisie youtube!

Nawet jeśli jest to przymusowa lektura dla wielu z nas, warto wrócić do tego dzieła, przeanalizować go jeszcze raz i cieszyć się, że wersja online książki Ferdydurke już jest dostępna!

POBIERZ
Już 1765 osoby pobrały tego Ebooka!