Jo Nesbo – Pierwszy śnieg

POBIERZ
Już 2193 osoby pobrały tego Ebooka!
[Głosów:1613    Średnia:4.8/5]

Często czytelnicy i nie tylko zadają sobie pytanie o to, jakiego rodzaju problemy powinna poruszać fikcja kryminalna? Jeśli uważasz, że odpowiedzialność osobista, załamania w państwie opiekuńczym i problemy rodzicielstwa są dobrymi podstawami dla powieści kryminalnej, to sięgnij po Jo Nesbø. Wszystkie te (i wiele, wiele więcej) są wtłoczone w jego ważnej książce – Pierwszy śnieg.

Pierwszy śnieg Jo Nesbo jest czwartą książką o najlepszym detektywu Oslo, Harrym Hole’u chociaż równie trzymająca w napięciu jak pozostałe części. Książka posiada wszystkie niezbędne elementy thrillera: złożonego bohatera w centrum, równie złożonego złoczyńcę oraz galerię drugoplanowych bohaterów.

przycisk do pobrania książki orwell

Fabuła, która sprawia że jesteś częścią książki

Jeśli jednak masz ochotę na mocne narracje o niestrudzonej, toczącej się walce, cóż… Jo Nesbø jet odpowiedzią na Twoje potrzeby. To, że Nesbø potrafi połączyć niezwykłą charyzmę najlepszych gawędziarzy z żywym i inteligentnym zaangażowaniem w sprawy społeczne, może być powodem, dla którego Nesbø kształtuje się na kolejną wielką sławę w skandynawskiej powieści kryminalnej.

Pierwszy śnieg to z pewnością najbardziej niepokojąca książka Nesbø ze wszystkich, które do tej pory napisał.
W zwykłą listopadową noc w Oslo zaczyna padać śnieg. Młody chłopiec budzi i dowiaduje się, że jego matka zniknęła. Szukając jej, odkrywa mokre ślady na schodach. Z coraz większym przerażeniem patrzy przez okno i widzi bałwana w świetle księżyca, z czarnymi oczami ustawionymi tak, aby patrzeć w okno sypialni. Na szyi znajduje się różowa chusta – chusta matki.

niesamowity ebook pierwszy snieg

W powieści główny bohater – Harry Hole ma do czynienia z dwoma problemami. Pierwszym – nową partnerką, Katrine Bratt – kobietą, która szybko pokazuje, co potrafi. Głównym problemem Harry’ego jest jednak anonimowy list, który otrzymał, podpisany “Snowman”. Matki i żony zniknęły w niewyjaśnionych okolicznościach, często w dniu, w którym śnieg zaczyna padać. Kilka dni później dokonuje się makabrycznego odkrycia – odcięta głowa kobiety umieszczona na szczycie bałwana.

Mocny i niebanalny kryminał do pobrania w pdf

Nesbo w swojej opowieści daje czytelnikom niesamowitą atmosferę miast dzięki obserwacjom Hole. Czytelnik otrzymuje zatem ukazanie życia w Oslo i warto podkreślić, że jest to jedno z osiągnięć książki. Nesbo ma doskonałe wyczucie szczegółów i wie, jak uczynić niektóre szczegóły istotnymi, a inne pominąć. Można powiedzieć, że w rzeczywistości Nesbo jest czarodziejem pisóra, który ze spokojem wyjmuje po jednym asie z rękawa za drugim.
Mimo, że książka rozpoczyna się w 1980 roku, większość historii rozgrywa sie jednak we współczesności. Harry Hole przeszedł szkolenie FBI, dzięki temu ma większą wiedzę, jak znajdować seryjnych zabójców.

Zabójcą, z którym się musi zmierzyć jest Snowman, z racji tego, że buduje bałwana w pobliżu domów swoich przyszłych ofiar. Od czasu do czasu część bałwana zastępowana jest jakąś częścią ludzką – na przykład głową.
To, że Pierwszy śnieg daje nam napięcie i prawdziwą galerię zapadających w pamięć podejrzanych sprawia, że jest to świetna lektura. Na pewno Ci, którzy po nią sięgną nie będą rozczarowani.

POBIERZ
Już 2193 osoby pobrały tego Ebooka!

Zapraszamy do dzielenia się przemyśleniami lub opiniami na temat książki

      Zostaw komentarz o PDF