Gra o Tron

POBIERZ
Już 2141 osoby pobrały tego Ebooka!
[Głosów:1613    Średnia:4.8/5]

”Gra o tron” to pierwsza książka z fantastycznej serii, której autorem jest George R.R. Martin. Jej swoiste piękno polega na tym, że nie przytłacza magicznymi mocami i stworzeniami, ale stopniowo buduje tajemniczą aurę magii.
Świat, który stworzył George R.R. Martin, jest fascynujący i zarazem złożony. Autor w swoim dziele daje nam niesamowitą okazję, aby podziwiać fantazyjne krajobrazy, skomplikowaną politykę, różnorodność religii, potężne rodziny, niesamowitą ilość historii. Warto podkreślić, że w jego powieści nawet pory roku nie podlegają tym samym regułom, do których jesteśmy przyzwyczajeni.

baner pdf ksiazka

Tytuł, który zyskał miano ponadczasowego

Rzeczywistość, którą autor stworzył jest absolutnie mistrzowska! To jeden z tych światów, do których chcesz wracać i za każdym razem, gdy musisz wracać do prawdziwego życia po przeczytaniu tego tekstu, potajemnie chciałbyś mieć możliwość, aby tam pozostać pomimo niebezpieczeństw, które za sobą niesie.

przycisk do pobrania książki orwell

„Gra o tron” nie jest jedynie pozytywną opowieścią o wyimaginowanej rzeczywistości. Ta książka pokazuje, że czasem złe rzeczy zdarzają się dobrym ludziom. W walce o tron w centrum uwagi znajdują się dwie rodziny: Starkowie i Lannisterowie. Rodzina Starków mieszka na zimnej, twardej Północy, natomiast Winterfell jest siedzibą ich rodu. Wykorzystując rozdziały zatytułowane imionami członków rodziny, jesteśmy wprowadzani do rodziny Starków.
Przez cały cykl Martin skupia się prawie przede wszystkim na jednym kontynencie. Jest jednak jeden bohater, a raczej bohaterka – Daenerys Targaryen, która w młodości została zmuszona do ucieczki na odrębny kontynent. Początkowo może to wprowadzać pewną dezorientację, ale w miarę czytania , wszystko staje się jasne.

„Gra o tron” jest opowiedziana z punktu widzenia ośmiu różnych postaci. Wszystkie one różnią się wiekiem, płcią i moralnością, ale najbardziej rzucające się w oczy jest to, że nikt nie jest doskonały – wszyscy mają cechy niekoniecznie dobre, jak również robią rzeczy, które sprawiają, że podczas czytania ma się ochotę krzyczeć. To wszystko właśnie sprawia, że książka jest tak prawdziwa! I oczywiście nikt nigdy nie jest bezpieczny. Jednak na względzie należy mieć jedną zasadę, aby do żadnego bohatera za bardzo się nie przywiązywać.

Bestseller dostępny w PDF do pobrania

Wreszcie, podkreślić trzeba, że George R.R. Martin potrafi niesamowicie opowiadać historie. Każdy rozdział kończy się efektownym zawieszeniem akcji, co wprowadza chwilowe zamieszanie. Ponadto każdy z licznych wątków fabularnych zawiera dziesiątki innych wątków i wszystkie one przyczyniają się do dalszych pytań i wątpliwości o losy każdego z setek bohaterów…

„Gra o tron” jest bez wątpienia jedną z najbardziej angażujących i jednocześnie przyjemnych książek, jakie kiedykolwiek zostały napisane. Autor powieści wie bardzo dokładnie, gdzie wyznaczyć granicę między mnóstwem informacji i nudą. I chociaż objętościowo książka nie należy do najmniejszych, to jej lektura z pewnością wyjdzie każdemu czytelnikowi na dobre.

Nie pozostaje zatem nic innego, jak zachęcić wszystkich, aby skorzystali z okazji przeniesienia się w fantastyczny świat stworzony przez Georga R.R. Martina, w którym z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

POBIERZ
Już 2141 osoby pobrały tego Ebooka!