Lektura Dzieci z Bullerbyn

Ponadczasowa książka autorstwa Astrid Lindgren jest jedną z najbardziej oczywistych pozycji w kanonie lektur szkół podstawowych. Powieść napisana w 1947 roku posiada nadal wiele aktualnych nauk i przekaz, który nawet dziś zrozumieją najmłodsi. To właśnie dzieci są główną grupą docelową dla książki “Dzieci z Bullerbyn”. W Polsce pierwszy przekład ukazał się dopiero w roku 1957.

Poczucie humoru i niezapomniane perypetie dzieci

Akcja powieści rozgrywa się w małym miasteczku, według specjalistów jest ono istniejącym miasteczkiem Vimmerby, w którym urodziła się Astrid Lindgren. Książka opowiada o trzech latach z życia dziewczynki o imieniu Lisa. Ona i jej bracia przeżywają masę przygód, z których nawet najmłodsi potrafią wyciągnąć wnioski, lekcje i ostrzeżenia dla siebie. Książka do dnia dzisiejszego jest bardzo popularna, doczekała się ekranizacji, cyfryzacji do wersji pdf oraz sztuki w teatrze.

Dzieci z bullerbyn w formacie pdf – pobierz

Od dnia powstania powieści minęło ponad 70 lat. Charakterystyka każdego z bohaterów jest unikatowa – nie ma wśród nich osób, które można nazwać “podobnymi”. Co więcej – udowadniają, że prawdziwa zabawa jest dopiero wówczas, gdy dzieci bawią się razem. Zobacz, dlaczego do dnia dzisiejszego ebook dzieci z bullerbyn w pdf cieszy się, aż takim zainteresowaniem. Czy wspólne przygody dzieci w szkole, łowienie raków i ich kreatywność nadal w dobie internetu i ebooków spotyka się ze zrozumieniem?


Jakich bohaterów możemy spotykamy w powieści Dzieci z bullerbyn?

W utworze poznajemy szóstkę dzieci o unikatowym charakterze. Wśród nich znajdują się rodzeństwo – Lisa i dwójka jej braci oraz Britta, Olle i Anna. Warto pokrótce opisać, kilkoro z nich.

 • Główna bohaterka dzieci z bullerbyn Lisa Erikson – siedmioletnia dziewczynka, która wspólnie z braćmi bawi się i chodzi do lokalnej szkoły.
 • Lasse i Bosse Erikson – bracia Lisy – każdego z nich wyróżniają specyficzne zainteresowania. Jeden z nich jest bardzo zdolnym biegaczem, a drugi interesuje się ptactwem i naturą, która go otacza.

Zobacz także film “Nowe przygody dzieci z bullerbyn” online z lektorem.

W obecnych czasach, gdy praktycznie wszystkie dzieła literackie doczekały się swoich wersji cyfrowych dzieci z bullerbyn pdf to jedna z pozycji do nich należących. Format ten należy obecnie do najpopularniejszych pod względem dostępności i obsługi na czytnikach do ebooków i smartfonach. Co więcej – odpowiednik książki w pdf nie zmusza nas do odwiedzenia lokalnej biblioteki, co może okazać się wygodą dla młodszych czytelników bądź zabieganych rodziców.

2 komentarze
 1. Reply
  Sentymentalna 27 września 2017 at 20:58

  Dzieci z Bullerbyn – lektura mojego dzieciństwa… Miło było do niej powrócić i zatrzymać sobie do biblioteczki na laptopie… Dzięki za wrzucenie do ściągnięcia! :3

 2. Reply
  Dalia 30 września 2017 at 16:20

  Kolejna książka do wydrukowania na wieczorne lektury do czytania dla dzieciaków gotowa. Dziękuję za udostępnienie – pobrała się płynnie i bez problemów 🙂 Serdecznie pozdrawiam!

  Zostaw komentarz o PDF